Bugün

Abdullah Bağırkan Yaptığı Hizmetleri Dinar Dost Radyo'da Anlattı

23 Ekim 2022 - 19:50
TAKİP ETTAKİP ET

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanı Abdullah Bağırkan 4 buçuk yıllık başkanlık dönemi boyunca yaptığı icraatları Dinar Dost Radyo 90.9'da Gazeteci Oğuzhan Uysal ve İsmail Yılmaz tarafından hazırlanan ''Tarafsız Bölge'' programında anlattı. 

 

Yaptıkları işleri Dost Radyo'da canlı anlatan Bağırkan, Dinar mesleki ve teknik Anadolu lisesi proje okulu yapılması, odanın maddi durumu, hangi projelerin kazandırıldığını, KOSGEB ve işkur hizmetlerini detaylı olarak anlatarak soruları cevapladı. Abdullah Bağırkan açıklamasının devamında ise

''Bölgemizde bir ilki gerçeştirerek Sayısal Takograf Ehliyet işlemlerinin odamızda yapılmasını sağladık''

''PROJE DESTEĞİMİZ''
2 adet zafer kalkınma ajansı projesi yaparak ilçemize yaklaşık 100 bin TL'lik destek sunmuş olduk. Ayrıca 1 adet Avrupa birliği projesinin de ortağı olarak devam etmekteyiz.

''MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ''
2018 yılı sonrasında bölgemizde bir ilki gerçekleştirerek inşaah sektörü, Galericiler ve Emlakçılar adına 14 adet Mesleki yeterlilik sınavlarının ilçemizde yapılmasını sağladık. 260 üyemize belgelerini kazandırdık.

''KOSGEB İLÇE TEMSİLCİLİĞİ''
12.09.2018 tarihinde bakanlığımız oluru ile Afyon ve ilçeleri arasında KOSGEB ilçe temsilciliği yapan Tek Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizde faaliyetlerinin devam ettirilmesini sağladık. 1 Milyon TL üzerinde destek sağladık

''İŞKUR'UN TÜM İŞLEMLERİ ODAMIZDA''
Yıllardır İŞKUR işlemlerini yaparken 01.01.2022 tarihinden itibaren üyelerimiz için İŞVEREN kısmının da yetkisini aldık. Tüm İŞKUR işlemlerini yapmaktayız.

''MADDİ DURUMUMUZ''
Odamız hali hazırdaki nakit mevduatında 2018 yılı seçim tarihinden bugüne kadar yaklaşık %280 civarında bir artış olmuştur.

Üyelerimizin kullanması amacıyla nakitlerimizi bankalarımıza bloke ettirerek yaklaşık 4 MİLYON TL kredi 60'a yakın üyemize odamız aracılığı ile kullandırılmıştır" dedi.

 DinarDostAjans90.9

Oğuzhan Uysal