Bugün

DİGİAD BAŞKANI ATALAY DİNAR DOST RADYO'DA KONUŞTU

Dinar Genç İş İnsanları Derneği (DİGİAD) Başkanı Ahmet Nuri Atalay Dinar Dost Radyo’da Gazeteci Oğuzhan Uysal ve İsmail Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘’Tarafsız Bölge’’ programına canlı yayın konuğu oldu. 2 Kasım Saat 15.00’da Dinar’ın tek radyo istasyonu olan Dinar Dost Radyo 90,9’da canlı yayın konuğu olan DİGİAD Başkanı Atalay Gazetecilerin sorularını samimiyetle yanıtladı.

Yayınlanma: 05 Kasım 2022 - 03:03
TAKİP ETTAKİP ET

Dinar Genç İş İnsanları Derneği (DİGİAD) Başkanı Ahmet Nuri Atalay Dinar Dost Radyo’da Gazeteci Oğuzhan Uysal ve İsmail Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘’Tarafsız Bölge’’ programına canlı yayın konuğu oldu. 2 Kasım Saat 15.00’da Dinar’ın tek radyo istasyonu olan Dinar Dost Radyo 90,9’da canlı yayın konuğu olan DİGİAD Başkanı Atalay Gazetecilerin sorularını samimiyetle yanıtladı.

‘’DİGİAD BİR ARAYA GETİRMEK AMACIYLA KURULDU’’

DİGİAD’ın hangi amaç ve nedenle kurulduğundan bahseden Başkan Ahmet Nuri Atalay ‘’ Dinar ve çevresinde bulunan sanayici ve iş insanlarını dernek çatısı altında toplayarak, liderlik vasıflarını sosyal sorumluluklarını ve ortak hedeflerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyo-ekonomik gelişmesine katkıda bulunmak ve kamuoyunda genç iş dünyasının sesi olmak için kurulmuştur. Sanayici ve İş insanlarının sorunlarını çözmek amacıyla kurulan derneğimiz kısa zamanda üye sayısının artması ile İlçemiz ekonomisine genç ve dinamik bir yapı kazandırmayı hedeflemektedir. İlçemizin Genç Girişimcileri arasındaki iletişim ve yardımlaşmanın artması, ilçe ekonomimize de büyük faydalar sağlayacaktır’’dedi.

‘’DİNAR’IN İŞŞİZLİK SORUNU’’

Dinar’da ki işsizlik sorunu hakkında konuşan Başkan Atalay’’ Dinardaki işsizlik sorunun tek bir nedeni yok. Bu nedenlerin başında yeterli yatırımın olmayışı geliyor. Maalesef hammadde bakımından fakir bir bölgedeyiz. Bu durum yatırımları olumsuz etkiliyor elbette. Bir de Dinarın dışarıda tanıtım konusunda eksikleri olduğu düşüncesindeyim. Yatırımın gelmemesinin bir diğer nedeni ise Dinarda kalifiye eleman bulunamamasıdır. Organize Sanayi Bölgemizde tahsis edilen arsalara yapılan yatırımların tamamlanmasından sonra işsizlik sorununu büyük oranda azalacağına inanıyoruz. Ancak bu yatırımların büyük çaplı olması ve içinde bulunulan enflasyon baskısı nedeniyle inşaat süreleri uzamaktadır. Dinar lokasyon açısından ülkemizin en güzel yerinde kurulu bir ilçe. Karayolu Demiryolu Hava Alanları ve Deniz Limanlarına olan yakınlığı yatırımcıları cezp edecek en büyük gücüdür. İlçemizin ticari avantajlarını daha geniş kitlelere anlatıldığı zaman Dinara yatırımın gelmesi çok daha kolay olacaktır.  Bu nedenle derneğimiz yakın çevreden başlayarak daha uzak bölgelere ulaşacak şekilde tanıtım programları planlamaktadır. Ayrıca üyelerimizin sermaye koyarak oluşturacakları birkaç yatırım proje fikirleri de bulunmaktadır. Bu fikirlerin fizibilite çalışmaları ilerleyen süreçte başlayacak ve inanıyorum ki kısa zamanda hayata geçecektir’’ diye konuştu.

‘’TÜM KAMU VE STK’LAR İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ’’

Derneğin kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişimi hakkında bilgi veren Başkan Atalay ‘’ 9.Dernek olarak tüm kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları ile iletişim halindeyiz. Gerek üyelerimiz gerekse de Dinar esnafından bize ulaşan sorun ve sıkıntıları ilgili makamlara ulaştırıyor çözüm noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kamu ve özel sektör kuruluşları ile ilerleyen dönemlerde daha fazla iletişim halinde olacağız ve Ülkemizde meydana gelen gelişmelerden teşviklerden Dinarlı İş insanlarının daha etkin faydalanmalarını sağlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz’’ şeklinde konuştu.

BİRLİK OLURSAK DİNAR’A YAPILAMAYACAK HİZMET YOK’’

Başkan Atalay Dinar’da bir araya gelebilme kültürünü oluşturmak istediklerini belirtirken ‘’Zaten bizim derdimiz Dinar’da her ne görüşte olursa olsun dinar için bir araya gelebilme kültürünü oluşturmaktı. Biz birlik olursak dinara yapılamayacak hiçbir hizmet yok. Ben fikrinden önce biz diye bilirsek doğru kurallar üzerine inşa edilmiş bir ortaklık yapısı oluşturabilirsek öz sermayemizle büyük işlere girebilir, dahası dışarıdaki sermayedarların ilgisini Dinar’a çekebiliriz. Bu bağlamda üyelerimizin projelerinin yanı sıra Türkiye Genç İş İnsanları Derneği, Afyonkarahisar Ticaret Odası ve Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu ile toplantılar planlıyoruz. Yakın zamanda Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Denizli ve Burdur Organize sanayi bölgeleri yönetimleri ile toplantılar planlıyoruz’’ dedi.

‘’DİGİAD ADINA TOGG FABRİKASINDAN RANDEVU İSTEDİK’’

DİGİAD Başkanı Ahmet Nuri Atalay dernekleri adına ‘’TOGG’’ fabrikasından randevu istediklerini belirtirken ‘’ Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG fabrikasından derneğimiz adına randevu istenmiş olup, TOGG otomobillerinin servis ve yedek parça tedariki ile ilgili iş ortaklıkları konusunda görüşmeler yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

 

Güncel, Tarafsız, Güvenilir

DinarDostAjans90.9        

Oğuzhan Uysal