Bugün

''TARAFSIZ BÖLGE''NİN KONUĞU CHP İLÇE BAŞKANI ALİ ARIKAN OLDU

24 Ekim 2022 - 18:36
TAKİP ETTAKİP ET

Dinar Dost Ajans 90.9’da Gazeteci Oğuzhan Uysal ve İsmail Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu “TARAFSIZ BÖLGE” programının bugünkü canlı yayın konuğu CHP Dinar İlçe Başkanı Av. Ali Arıkan oldu. 28 Aralık 2019 yılında göreve gelen birçok başarılara imza atan, CHP’nin üye sayısını artırarak ilçeler arasında birinci olan CHP’yi ve yaptıklarını canlı yayında anlatan Başkan Arıkan gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla beraber çalışmalarını daha da yoğunlaştıracağını ifade eden CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan, Ramazan ayında erzak koli yardımlarının ilk defa kendi dönemlerinde başladığını ve 3 yıldır ise bu yardımların devam ettiğini belirtti. İlçemizde Fatih Mahallesinde bulunan son yapılan TOKİ konutlarındaki aidat sorununun ise devlet eliyle değil, sorumlu muhalefet anlayışı ve halkın kendi irade gücüyle çözüldüğünü de ifade eden Arıkan gazetecilerin sorularına şu yanıtları verdi, “TOKİ’lerde çok fahiş aidat sorunları vardı.

Milletvekilimiz Burcu Köksal ile birlikte bölgeye giderek gerekli mücadeleyi verdik. Şimdi ise eski yönetim fesih edildi yerine yeni yönetim seçildi ve aidat fiyatları düşürüldü. Dinar’a bağlı köylerde yaşanan tarım ve hayvancılıkla alakalı bütün sorunları yine Milletvekilimiz ile birlikte giderek yerinde tespit ettik. Çiftçiler artık ekemiyor, ekse de para kazanamıyor. Hayvanına yem alamaz hale geldi. Dinar’ın esnafları ise Bağkurunu ödeyemez bir halde. CHP iktidarında bunların hepsinin çözümü sağlanacak. Son zamanlarda yapılan akaryakıt, gıda ve sağlık ürünlerine aşırı derecede zamlar yapıldı. Vatandaşlarımız zorda. Kimse de para yok. Kriz çok büyük yerlere ulaştı. İlçemizin de en temel sorunu maalesef ki işsizlik. Bakın Dazkırı’ya OSB’de yatırımcı dolu. Dinar’dan bile çalışmaya işçiler gidiyorlar” dedi. Dinar Dost Ajans Sahibi Oğuzhan Uysal ve Dinar Halk Haber Yazı İşleri Müdürü İsmail Yılmaz’a yayın için teşekkür eden Başkan Arıkan, tüm vatandaşlara saygı, sevgi ve muhabbetlerini gönderdiğini söyledi.

 

DinarDostAjans90.9

Oğuzhan Uysal